FSP Aurum - Prémium teljesítmény, Gold minősítés
![]() |
Az FSP szerint az egyedi AURUM design olyan, mintha egy gránitdarabot vennénk kézbe, annyira robosztusnak, tartósnak készítették őket. Az új sorozat leglényegesebb tulajdonsága - azon túl, hogy klasszikus FSP minőség -, hogy szinte elenyésző a vesztesége. Egy átlagos tápegység a konnektorból kiszívott energia jelentős (akár 40!) százalékát képtelen továbbadni, azt hő formájában disszipálja. Ezt a feleslegesen előállított meleget kell azután hangos ventilátorokkal kifújatni a PC házából.
![]() |
A 80Plus minősítés kategóriákat jelent, annak függvényében, hogy a tápegység mennyire jó, azaz, mekkora részét képes a felvett energiából a rákötött eszközök számára hasznosítani. A minimum a 80 százalék, e felett Bronze (82-85%), Silver (85-87%), Gold (87-90%) és Platinum (>90%) minősítést szerezhet meg egy tápegység. A megadott százalékok minimum elvárások, 20, 50 és 100 százalékos terhelés mellett is teljesítenie kell tudni azt a tápnak. Az AURUM a kiemelkedő Gold kategóriának megfelelő adatokat tudja.
Az AURUM-ban az FSP által kifejlesztett MIA IC technológia védi a hardver eszközeinket a hálózat felöl érkező veszélyekkel szemben. Az egyedi MIA IC egy multifunkcionális chip, mely az FSP 3 évig tartó fejlesztésének eredménye: egyetlen áramkörbe zsúfoltak egy sor funkciót (PWM, ZCS PFC, Post SR, Active Clamp, Double-cicuited OVP), mely azon túl, hogy kisebb tápegységek készítését teszi lehetővé, nagyobb teljesítményt és magasabb szintű védelmet nyújt a számítógépünk számára.
A nagy hatásfokú hűtést az új Arrow Flow névre keresztel ventilátor nyújtja, amely cool egyedi FSP. A hűtés, a kibocsátott zaj és a hosszú élettartam közötti optimális egyensúlyt sikerült az folyadékcsapágyas Arrow Flow-val megtalálnia az Fortron mérnökeinek. A japán alkatrészekből készült táppal kapcsolatosan annyira biztosak a dolgukban, hogy az egész tápegységre öt év garanciát vállalnak, ami lassan több már, mint egy számítógép élettartama: aki ilyen minőségű cuccot használ, gyakrabban épít új vasat magának.
A legkeresettebb, 500-as tápegységből kígyózó vezetékek végén egy 20+4 pin-es, egy 4+4 pines, két darab 6+2 pines (PCI Express), 5 db SATA, 4 db MOLEX és egy Floppy megajtóhoz való csatlakozót találunk. A 400 Wattos modell egyel kevesebb PCI Express - SATA - MOLEX ággal rendelkezik. A király kategóriás 600-asok és 700-asok komolyabb konfigurációkhoz szükséges energiaigényt is ki tudnak szolgálni, csak a különbséget említve, a hatszázasnak 3 PCI Express csatlakozója, 6 SATA egységhez elegendő dugója és 4 MOLEX formátumú kapcsolata van. A hétszázason 1 db 8 pines PCI Express is van a 4 db 6+2-es mellett, valamint 7 SATA egységünk lehet a négy MOLEX mellett.
![]() |
Az AURUM sorozat tápegységei kompatibilisek a legújabb Intel és AMD processzorokkal, az ATI CrossFireX és NVidia SLI technológiákkal, megfelelnek az ATX 12V 2.3 és az EPS 12V 2.92 verziójú szabványoknak.