+36 20 800 1111 Hívjon munkaidőben!

Loool! Vírus a Messengeren!

2007.08.24. 21:39
Bizonyára sokan küzdenek ezzel az aktuális vírus problémával. Pillanatok alatt terjedt szét az országban, hiszen egy közeli ismerőstől kaphatjuk. Védekezni csak akkor tud a vírus ellen, ha alapos marad. Az utólagos eltávolítás sem egyszerű. Ha még Önhöz nem jutott el, de használja a Microsoft Live Messengerét, feltétlenül olvasson tovább.
A wikipedia szerint...
...egy számítógépes féreg egy számítógépes vírushoz hasonló önsokszorosító számítógép program. Míg azonban a vírusok más végrehajtható programokhoz vagy dokumentumokhoz kapcsolódnak hozzá illetve válnak részeivé, addig a férgeknek nincs szükségük gazdaprogramra, önállóan fejtik ki működésüket. A férgek gyakran a számítógépes hálózatokat használják fel terjedésükhöz. Az önsokszorosításon kívül a féreg sokféle dologra beprogramozható, például a fájlok törlésére a gazdarendszeren, vagy önmaga elküldésére e-mailben. Az újabban megfigyelt férgek több végrehajtható állományt is visznek magukkal. Még valódi ártó szándékú kód nélkül is súlyos fennakadásokat okozhatnak, csupán azzal, hogy sokszorozódásuk kiugróan magas hálózati forgalmat generálhat. Például a Mydoom féreg terjedése csúcsán világszerte észrevehetően lelassította az Internetet.
A vírus működése a következő.
A messenger listánkon lévő partnerünktől egyszer csak kapunk egy üzenetet valami hasonló felirattal:

- Looooool ! :)

Ezt követően azonnal egy következő üzenet is jön, amelyben ismerősünk egy becsomagolt fotót akar nekünk elküldeni (megmutatni).
Ha ebben a pillanatban a fogadást választottuk, erősen elhibáztuk a következő napokat, heteket.

A file megnyitása után természetesen semmiféle kép nem jelenik meg, hanem gépünk furcsaságokat fog csinálni és ami a legidegesítőbb, azonnal tovább küldi ugyanezt az üzenetet a saját partner listánkon lévő összes ismerősnek.

A vírusírtók felsimerik a vírust - trójai vírusnak definiálják - de hiába távolítják el, a vírus újra és újra megjelenik.
Átmeneti megoldás lehet, ha becsukjuk a Live Messengert. Ezzel annyit nyerünk,hogy legalább az ismerőseink nem fogják tőlünk "benyelni" a Lool-okat, viszont vírusunk tovább gyarapszik így is a számítógépen. Megpróbálja telerakni winchesterünket, alkalomadtán pedig internet kapcsolatunkat fogja megszakítgatni.

Összegzésképpen:
Az egyedüli védekezési mód az, ha odafigyelünk. Akármilyen közeli ismerőstől is kapunk egy furcsa zip file-t, vagy képet, ne fogadjuk, amíg meg nem győződtünk arról, hogy azt ő maga küldi nem pedig a vírusos számítógépe.

Az eltávolítás 2 napunkat vette ígénybe, de szervizünk ma már biztonsággal képes eltávolítani akár asztali, akár hordozható számítógépekről is a vírust.

Ha bármiben segíthetünk, keresse a ChipLand Szervizt a 46/507-908 -as telefonszámon, esetleg küldjön emailt a szerviz@chipland.hu címre.