Mert Ábel tudja! - Asus EEE PC mini lapi teszt
Kedves olvasóink, akik hónapról hónapra figyelemmel kísérik Ábel barátunk cikkeit, most megkönnyebbülhetnek: Ábel a napokban leérettségizett!
....(ide fanfárok jönnek)....
Nem mintha nagyon aggódtunk volna érte, de a kollégák nevében ezúton gratulálunk! ;-)
Lássuk milyen teszt cikket hozott ki magából egy sikeres érettségi után!
![]() |
a képen egy ál-Ábel |
Ábel miért is tudja?- mert egy informatika iránt érdeklődő fiatal- mert utánaolvasott a gyártó weboldalán - mert nem hitt a gyártónak és átbújta a fórumokat - mert elképzelte, kinek jönne jól egy ilyen termék - mert megpróbált rájönni a termék hibáira is - mert napokig saját maga is tesztelte a terméket ! |
Laissez les bon temps roulez. Hagyjuk a a boldog időket békén pörögni.
A héten volt nálam egy ASUS EEEPC lapi, kicsi, könnyű, zsebméret, és mivel pont ráakadtam a zydecora, teletöltöttem a fejét mp3-akkal, s ráakasztottam a fülest.
Fene egy hely ez a Louisiana. Onnan jön a világ fejét elfordító nigró zene, onnan jön a dixie, a blues, a rock, meg a zydeco. Mi a szalacsi az a zydeco? Megtudod, ha meghallgatod Alan Fontenot-t, de vigyázz, mert baromira ugrálni kell tőle!
Találtam egy lemezt, amin négerek francia népzenét meg valcert játszanak a blues ritmusában, francia nyelven, amerikában. Louisianában. Feka zenészek, tangóharmónika meg buzu (ami egy rácsos izé, s csörög, mint állat, magyarul mángorlónak hívják, csak a buzu nem fából van, hanem fémből, mert Clifton Chenier egy autószerelő műhelyben volt eriggyfiam-hozzegyzsemlét, és ott fusizta az elsőt).
A zydeco louisianai zene, nigrók játsszák. A művész maga legjobb ruhájában van. Erősen kopott szövetnadrágja nem ér a barna műanyagtalpú, kicsit félretaposott cipője szárából alig kilátszó földszürke zokni fölött látszó bokájáig. Nyúlott pólóján I love Louisiana felirat. De a felirat nem látszik, mert a hasára egy izé van rögzítve, a buzu, a művész csapkodja egy fakanálféle szerszámmal, viszkiért sem állna meg a keze, le-fel kapar ezerrel, a buzu meg csörög, szól a szóló. Mellette ott a fújtató művésze, a mellporszívó mestere, kihúzom-betolom tangóharmonika, az akkordion szólistája. Elöl hadonászik a buzus ürge, le a pástról fiúk, én viszem a prímet.
Ez így is menne, ha a mellfújtatós nem nyomulna, hogy mindenki hátra, ő kavar. Őrült szólóba kezd, kezét nem látod, mert egyszerre ezer gombot fog meg, közben fújtatja a mellizét, közben izzad és énekli, hogy laissez les bon temps roulez. Hagyjuk ezeket a boldog időket pörögni. A közönség őrjöng.
Buááááááááááá! Hallgasd meg Clifton Chenier-t, a Bogalusa Boogie!

Szóval, hogy is van ez az ASUS-teszt? A következő három sort azért ennek szánom. Könnyű tanulás, könnyű munka, könnyű játék. Három darab E betű. EEEPC. Ez áll az Asus új miniatűr laptopja dobozának oldalán. A gépecske mindössze hét coll, 18 centi.
Eredeti gyártószándék ezzel a lapival az, hogy kicsi gyerekek kapják meg, ezért soxínű, sokkszínű, lila-piros-kék-rózsaszín-fehér-zöld-mifene külsejű.
Rázkódás nem árt neki, forgó része nincsen. Petike rázza, APA NEM JÖN KI A ZELEFÁNT A DOBOZBÓL! S nem árt neki. Jól van Petike, rázzad, hátha kijön. S nem árt neki. Anya is jön - tedd már le azt a vackot -, s beleejti a tejfölbe. S nem árt neki. Nagyapa köhint egyet, balkézzel leveri a tejfölös bödönt, amiben már benne van a lapi, az egész begurul az asztal alá. S nem árt neki. Hmm ez aztán a kakaóbiztos gépezet! Ami Petiéknél történik profi dolog, Te azért otthon NE próbáld ki.
Az ASUS lapin szól a zydeco, papírlap mérete ellenére megvan benne minden, ami a hülyüléshez kell. Az optikai meghajtó hiányzik, de nincs is ilyen méretnél helye, meg nem is lenne Petibiztos. Lehet USB-n keresztül pótolni, az oprendszer telepítése még mindig lemezről történik s nem USB kulcsokról, kicsit nehezíti a dolgot, de a papa megoldja, ne ordíts Petike.

Kicsi benne a tárhely is, négy gigabájt, persze van kettő és nyolcgigás változat is, de mindegy. A gép lelke mindössze 650 MHz-en dobog, videókártyája pedig alaplapra integrált. Legfőképpen gyerekjátéknak jó. Internetezésre, szövegszerkesztésre, netalán filmnézésre alkalmas. De nekem nagyon bejött ez a zseblapi a zydeco miatt. Ezen hallgattam. Nagyobb dolgokhoz kell egy külső tár is, USB-wincsi, amin aztán bármi lehet. Zseblapi, zsebzene, zsebjáték. Érted Peti, zsebpécé!
Utazáshoz, strandra. Ezt mutatja az ára is. Amerikában 200 dollár, ami ott zsebpénz. Nálunk ugyanez 80 ezer forintba kerül. Majdnem háromszor annyi, hiába, az államnak is jár valami (mit költenének a fiúk odafönn, kell a vám, illeték, áfa, regadó, füstadó, kapuadó, zsebpécéadó).
Szóval a lényeg az, hogy a marketing osztály megcélozta az eddig kihasználatlan célközönséget, az ovisokat. Jól van Peti, tudom, hogy te már suliba jársz, ne szólj már megint bele! A célközönség rövid házitesztemet jól vette, bejött neki a zsebpécé, – csak addig add már ide, amíg megnézem, hogy … jól van, ne ordíts, nem veszem el … - szóval gratula a marketing osztálynak … nem a te osztályod Peti … nem kell suliba menni … ne ordíts már megint …
A fejlesztés ne álljon meg: kerekes lapit Rózsika néniéknek, hátulgombolós lapit Bécikének, hellokitty lapit Zsaniéknak. Ötlettárnak ott a mobiltelefon piac, ott már minden van, szőrös, bőrös, gyémánt berakásos, mahagónis.

Laissez les bon temps roulez. Hagyjuk a a boldog időket békén pörögni. De tényleg!
Ár/érték: 3/5
Használhatóság: 4/5
Orosz Ábel
Ui: Szívesen fogadom a pozitív, vagy a negatív kritikádat is! Bátran küldj emailben jót vagy rosszat. A következő tesztem egy igazán furcsa külsejű Antec házikó lesz.
A cikkben szereplő Asus EEE PC különféle típusai webáruházunkban.
A cikkben megemlített zenéket megtalálod itt: